.

.

Зебра ZD420t Термички Трансфер Десктоп Печатач 203 dpi Print Ширина 4 во WiFi, Bluetooth USB ZD42042-T01W01EZ

Зебра ZD420t Термички Трансфер Десктоп Печатач 203 dpi Print Ширина 4 во WiFi, Bluetooth USB ZD42042-T01W01EZ

DEN 11879.76

Пристапност
Во достапна форма

Лесен за користење : се Поврзува преку Wifi, Bluetooth, USB и е компатибилен со медиумите ролни кои имаат 1 во јадрото, макс. дијаметар на 5, и максимална ширина на 4.25 во.Термички трансфер на технологија : Бара користење на топлинската лента; така можете да печатите со користење на Директна Термичка технологија која бара употреба на директна термичка медиумите, но не лента е потребно.Управување со едноставност : Лесен за користење, лесен за управување, и обезбедува брзи, високо-квалитетни печатење за адреса, превозот, мејлинг, датотека папка, баркод, и врзивно етикети, како и името ознаки, стегачи за рака, и приходи.Медиумите ракување : Компатибилен со областа што можат да се инсталираат add ons (машина, нож за лупење, поврзување порта адаптери), max печати брзина од 6 во/сек, 203 dpi, и е Energy Star одобрени.Линк-оперативен СИСТЕМ : Поедноставена далечинско управување алатка за распоредување на големи флоти на принтери низ повеќе локации за одржување, сигурен и смена на печатачи од секаде, во секое време.

Главните карактеристики

Избор на клиент