.

.

Јапонски Репка Хибрид - Hakurei - 1.0 Грам

Јапонски Репка Хибрид - Hakurei - 1.0 Грам

DEN 1072.80

Пристапност
Во достапна форма

Започнете свој Азија зеленчукова градина.Садење и одгледување на информации е предвидено на семе пакети.Семе се лекува.Kitazawa Семе Компанија не продаваат ГМО семиња и има потпишано Безбедно Семе Залог развиена од страна на Советот за Одговорен Генетика.БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ за валидна САД поштенски адреси.Оваа извонредна Јапонски репка има одличен сладок и благ вкус кој го прави омилен салата состојка.Малку срамнети со земја круг корени се јасни и бела.Непречено, темно зелени на врвот може да се јаде, како и.Текстурата на телото останува мазна како што созрева.Растенијата се толерира кул температури и зрели рано.

Главните карактеристики

Избор на клиент