.

.

Mazzella 005000-00490 Најлон Окото и Окото на Веб Прашка со 2 Ply, 16' Должина х 2 Ширина, Капацитет 6400 lbs Вертикална, 5000 кг Ѓердан, 12800 lbs Кошница

Mazzella 005000-00490 Најлон Окото и Окото на Веб Прашка со 2 Ply, 16' Должина х 2 Ширина, Капацитет 6400 lbs

DEN 1273.44

Пристапност
Во достапна форма

Тешки 9800 фунти webbing.Предупредување Проверете прашка за штета, пред секоја употреба.Не сече, преоптоварување, или изложувајте на температури над 190 степени Целзиусови.Discard (отфрли) кога црвено-core предиво се појавува.Се согласува да БЗР и ASME B30.9. Предупредување Проверете прашка за штета, пред секоја употреба.Не сече, преоптоварување, или изложувајте на температури над 190 степени Целзиусови.Discard (отфрли) кога црвено-core предиво се појавува.EE2-802 X 16' Најлон Веб Прашка. 6400 lbs вертикална работно оптоварување граница. 5000 кг ѓердан hitch работно оптоварување граница. 12800 lbs кошница работно оптоварување граница.Најлон е најстариот широко се користи за општа намена синтетички веб прашка.Најлон без маснотии и масло, а материјал има одлична хемиска отпорност на aledehydes, етри, и силна alkalies.Сепак, најлон slings не се погодни за употреба со киселини и белење агент или на температури од над 194 степени Ф делот на најлонска прашка на капацитет е околу 8-10%.

Главните карактеристики

Избор на клиент