.

.

Замена Лого, NTA4860 + ТРА 5Pcs Инчен Удар Игли Валчести со Имајќи 2 TRA4860 Подлошки 76.295.251.984 mm TC4860 NTA 4860 Лежишта

Замена Лого, NTA4860 + ТРА 5Pcs Инчен Удар Игли Валчести со Имајќи 2 TRA4860 Подлошки 76.295.251.984 mm TC4860

DEN 2328.00

Пристапност
Во достапна форма

Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.Снабдување квалитет гаранција со професионална услуга.Со цел зачувај вашето време ,ве Молиме проверете со вашиот број на моделот пред да нарачате.Висок квалитет , Заменете го вашиот скршени или нефункционален еден.ИНЧЕН УДАР ИМАЈЌИ NTA SERIESOverview : Удар игли валчести и кафез собранија се надополнува на мал дијаметар игла ролки, наредени во зборуваше како за конфигурација.Игла ролки се подеднакво распоредени со помош на кафез, својата веб дел одделува ролки и дава насоки за да ги задржи следење во орбитална патека.Целта на овие собири е да се пренесува на удар оптоварување помеѓу две релативно ротирачки објекти додека во голема мера го намалува триењето.Удар игли валчести и кафез собранија, исто така, може да се unitized со lipped подлошки да служи како raceway површини за игла ролки.Подлошки може да биде испорачана посебно, или може да биде механички unitized да влезната игли валчести и кафез склопови за леснотија на ракување.Карактеристики : Една-начин ги измамат-доказ собранието карактеристики, анти-ротација заклучување карактеристики и подмачкување проток додатоци.Предности : Голема брзина перформанси и примена флексибилност.Број на модел : NTA 4860 Имајќи NTA-4860 Со TRATorque Капацитет : 76.2x95.25x1.984 mm Structure : Удар Игли Валчести Bearing Coatings : Удар Игли Валчести Bearing Surface Грубост : Ra 0.05 Материјал : STEELReturn може да биде губење време.ве молиме потврдете го објектот пред да нарачате.Ако сте примиле скршени, оштетен објект.бесплатни го замени.

Главните карактеристики

Избор на клиент