.

.

Пумпа Мотор, 3/4, 1/10 HP, 3450/1725, 230 V

Пумпа Мотор, 3/4, 1/10 HP, 3450/1725, 230 V

DEN 5318.88

Пристапност
Во достапна форма

Motor Service Фактор : 1.67; Моторни Под Апликација : Базен и Спа Пумпа; Моторни Термичка Заштита : Автоматски.Плоштад Страната Базен Пумпа Мотор, Capacitor-Start/Run Моторни Дизајн, Отворете Dripproof Моторни Куќиште Дизајн, 3/4, 1/10 HP, Nameplate ВРТЕЖИ во минута 3450/1725, 56 Y Рамка, Напон 230, 60 Hz, 1 Фаза, Полно Оптоварување Засилувачи 5.8/0.90, се Соочуваат со Моторни Монтирање на Видот, Моторни Термо заштита и механичка Заштита Auto, Ins.Class F, Моторни Услуга Фактор 1.67, Топката Мотор Лагери, Макс.Амбиентална Темп. 50 Степени C, Моторни Вратило Ротација CCWSE, Вратило Навој 1/2-20 UNF-2 A RH, Вратило Материјал 303 Нерѓосувачки Челик, Вратило Кол. 5/8 Во., Вратило Должина 1-7/8 Во.

Главните карактеристики

Избор на клиент