.

.

Sandvik Coromant CNGN453A 6160 Т-Max Вметнете за Вртење, Керамички, Дијамант 80 сте, Неутрални се Намали, 6160 Одделение, Соголени (Пакување од 10)

Sandvik Coromant CNGN453A 6160 Т-Max Вметнете за Вртење, Керамички, Дијамант 80 сте, Неутрални се Намали, 6160

DEN 5933.52

Пристапност
Во достапна форма

Предности на овој производ семејство : посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продуктивно решение со wiper и xcel технологии.Алатки со висока прецизност coolant за одлична чип кршење.Сигурен и безбеден обработка, дури и во roughing апликации.Sandvik Coromant CNGN453 A 6160, Т-Max вметнете за вртење е дел од мрежата на T-Max p производ семејство.Т-Max p е вашиот прв избор за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.На инсерти се вклопат во сите Sandvik Coromant високи перформанси држи системи и може да се користи во различни апликации во сите материјали.Geometries специјално дизајниран за висок притисок coolant се достапни за челик, од нерѓосувачки челик и HRSA материјали.Произведени во Јапонија.

Главните карактеристики

Избор на клиент