.

.

ZSHOW Момчиња Водоотпорен Ски Јакна Windbproof Маскирани Планина Спортски Отворено Мантил

ZSHOW Момчиња Водоотпорен Ски Јакна Windbproof Маскирани Планина Спортски Отворено Мантил

DEN 1583.76

Пристапност
Во достапна форма

Оваа детска ски јакна е не само стилски, удобен и топол, но исто така тоа може да се носи за број на часови без да се загрозат удобност.Докажано да го издржат 10000 mm водоотпорен, вие нема да мора да се грижите за вашите момчиња добивање преплавена во дожд или топење на снег.Може да помине outerwear надолу за вашите помладите деца по вашето момче outgrows нив!.100% 150 D Досадна Механички Еластична Ткаенина.Стојат јака со мека mercerized сомот;.Ткаенина на оваа зимска јакна withstands изложеност на прашина или масло, лесни дамки може лесно да се избриша од ткиво или со влажна крпа.Патент со фуста копчиња затворање.Топла Младите Зимско Палто - Со три заштита слоеви, внатрешен супер меки руно, високо еластична соочи и 4-начин се водат windproof ткаенина, оваа млади снег одговараат помага заклучување на топлина и го спречува студениот воздух од продорен.На snowproof ски јакна чува деца топло и пријатно додека аикидо, скијање или уметничко лизгање.Вода и масло ќе се формира монистра по контакт со мантил наместо успеваат преку.Пред патент до дизајн со копчето фуста;.Оваа зимска јакна за деца карактеристики изолирани надолу алтернативни баласт, дебели и топли да се задржи телесната температура.Тоа е outerwear јакна деца да се носат за аикидо, скијање, или за уметничко лизгање.Како и добар секојдневно носат одлуки за училиштето, пешачење, патување и кампување.Висока густина .Стоп Зиморничав Воздух - сноубординг јакна е опремен со бура худ, стојат јака со mercerized сомот, двојно куќиште со целосна патент панел и копчето фуста и прилагодливи ракави, сите заедно, го прави зимско палто ефикасно спречување на chill-out.

Главните карактеристики

Избор на клиент