.

.

Explorer Случаи 7641 БИДЕ Водоотпорен Dustproof Мулти-Цел Заштитни Случај Празните со Тркала, Црна

Explorer Случаи 7641 БИДЕ Водоотпорен Dustproof Мулти-Цел Заштитни Случај Празните со Тркала, Црна

DEN 6383.76

Пристапност
Во достапна форма

Гарантира Засекогаш.Направени на Кополимер Полипропилен соединение.Водоотпорен, отпорен на хемикалии, влажност, прашина.Отпорни на суровата температури (-33 Degree C / +90 Degree C). 100% произведено во Италија : италијански дизајн и докажани функционалност.Посветена на мажите и жените кои се жртвува многу за заштита на слободниот свет, ИСТРАЖУВАЧ Случаи се дизајнирани и произведени со највисоките стандарди за квалитет за да се исполнат бескомпромисна барањата на ЛЕ/МИЛИ средина.EXPLORER Случаи се прва од тој вид да бидат произведени во Европа.Нивните чисти линии и добро изгледа, ги одразуваат нивните италијански наследство.EXPLORER Случаи има изработено голем број на речиси неуништив водоотпорен случаи, обезбедување на едно решение за било која опрема што бараат високо ниво на заштита.Апликациите се состојат од воени и aerospace да компјутер и опрема случаи, додека нивните прашина доказ и водоотпорен квалитети понуда апсолутна заштита што ги прави идеални за употреба во harshest средина.EXPLORER Случаи биле изложени на серија од контролирани лабораториски тестови за да се докаже нивната соодветност за употреба во повеќето екстремни и опасни апликации и да се обезбеди дека тие ги исполнуваат или надминуваат извлекување стандарди на : IP67 Dustproof - Водоотпорен; Одбрана Стандард 81-41 Ниво - J; STANAG4280 (издание 2); во Согласност со Директивата 2002/95/EC - МИЛИ-STD 810 F/810 G (во зависност од моделите). (Во зависност од моделите) ќе вклучува Нерѓосувачки челик засилен подлога lockable поени, Мек зафат гумена рачка, Телескопски рачка, Тркала со лежишта, и Counterbalance поддржува.

Главните карактеристики

Избор на клиент