.

.

Лак'teryx Norvan VT 2 Мажи | Trail Running Чевли за Вертикална Терен.

Лак'teryx Norvan VT 2 Мажи | Trail Running Чевли за Вертикална Терен.

DEN 3264.00

Пристапност
Во достапна форма

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Гумен ѓон.Пета мерки приближно ВО".NORVAN VT 2 М - Цел-изградена на патека за трчање и питачи во брзина, Norvan VT2 се одликува со еволуирале дизајн и непречено возење.NORVAN - Високи перформанси трага работи системи за продолжена висока излезна во предизвикувачки терен.ВЕРТИКАЛНА - Trail running обувки обезбедување на контрола, перформанси и трајност на различни терени.РАБОТИ СИСТЕМИ - Технички трага работи системи, со фокус на слобода на движење и влага управување.Технички Карактеристики - Дише - Издржливи - Trail running перформанси со качување и питачи агилност Обувки Геометрија - Капка (Магацинот) : 8мм (25мм : 17mm)- 8мм пета капка - 4mm гкл Обувки Изградба - TPU заштита на горниот обезбедува отпорност на триење - Пети капа додава заштита и отпорност на триење - Средината forefoot TPU филм обезбедува underfoot заштита - Интегрирана јазик џеб tucks далеку laces да се спречи snags и untying - Напред отворот сместување креира безбедна, убедени се вклопуваат - ЕВА/Полиолефин помеша midsole карактеристики високото триење компонента во forefoot за питачи - Трајни ЕВА/Полиолефин мешавина midsole обезбедува шок апсорпција и погон - Качување зона на forefoot наменета за подобрување на ивица и подобро триење - Дише мрежа горниот држи нозете кул и суши брзо Обувки Лагер Изградба - 4mm дебелина Ortho Lite 3 D моделирани вметнете Обувки Outsole Изградба - Vibram Mega Grip гума соединение е издржлив и grippy.

Главните карактеристики

Избор на клиент