.

.

Mizuno Самурај Младите Бејзбол Catcher е Опрема Кутија Сет

Mizuno Самурај Младите Бејзбол Catcher е Опрема Кутија Сет

DEN 719.76

Пристапност
Во достапна форма

Сите заштитна опрема catcher потреби во една кутија во собата : во градите заштитник, шин чувари, и шлем.Mizuno е исконски Самурај опрема е направена со високо-квалитетни материјали и иновативен дизајн детали.Градите Заштитник е изградена со Низок Раст Пена со специјално дизајнирани grippy површината за да им помогне го задржи топки во пред вас.Шин Чувари функција Mizuno е патентиран К-Подлога и Трикратен Коленото Првенство конструкција за супериорна удобност и коленото заштита.Catcher е шлем е дизајниран со стратешки вентилација систем, 3-слој ЕВА пена соочи, и силен челик маска.Градите Заштитник : Мерка од јака коска на врвот на половината.Шин Стражари : Мерка од центарот на коленото капа за да го свртите во глуждот.

Главните карактеристики

Избор на клиент