.

.

Safavieh Природни Влакна Колекција NF447A рачно изработени Буци Текстура Премиум Јута 0.75-инчи Дебела Област Килим, 9' x 12', Природни

Safavieh Природни Влакна Колекција NF447A рачно изработени Буци Текстура Премиум Јута 0.75-инчи Дебела Област

DEN 7535.76

Пристапност
Во достапна форма

Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.За над 100 години, Safavieh е доверлив бренд, изработка на килими со највисок квалитет со неверојатен стил.Safavieh Природни Влакна Колекција е прекрасен асортиман на килими кои даваат простор за живеење на impeccably опуштено изглед.Изградба : Моќ loomed.Реверзибилна и бескраен за чиста естетски изглед и повеќенаменски опремување со опции.Не се фаќа!Ова може да поставите дамка подлабоко во килим, што го прави потешко да се отстранат, и зголемување на шансите дека дамка повторно ќе се појави.Користете 5 "x 8' правоаголна килим во помали јадење области со маса и 4 – 6 столици.За спалната соба, 5' x 8' килим е идеален за целосна или твин големина на кревет, а 8' x 10' или 9' x 12' килим работи добро со кралот или кралицата на големината на креветот.5-инчен куп height Durable и здрав изградба, уште удобно underfoot Neutral нијанси се вклопуваат добро со широк спектар на styles Perfect за секоја Соба : Дневна Соба, Спална соба, трпезарија, или Home Office Грижа Инструкции : ТЕЧНИ SPILLS -Користете чиста крпа и притиснете цврсто да ги апсорбира колку течност што е можно.Овој килим работи добро со низок до среден сообраќај области на вашиот дом, како дневна соба, трпезарија, спална соба, канцеларија или дома.Нејзината богата текстура е создадена со висок квалитет премиум јута—природни растителни влакна кои може да се исткаени да се направи трајни дизајни.Природни Влакна.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон.За мали до средината на големината на просторот за живеење, 5' x 8' килим прави соба изгледаат и се чувствуваат повеќе пространа.Својот секојдневен наутички чувствуваат е сугестивна на крајбрежните животната средина, сепак, неговата бесконечна флексибилност овозможува да се асимилираат без никаков напор во урбана средина.Идеален да се користи како база за стилски бохемски шик килим дели.Веднаш додадете релаксирачки органски амбиент на секоја соба.Овој килим е стручно направена од страна на квалификувани занаетчии да додадете безгрижно атмосфера на секој дом.5 инчи куп висина.Средна дебелина 0.Се создаде мирна и питу чувствуваат во вашиот простор за живеење со Safavieh е рачно ткаени од јута област килим.

Главните карактеристики

Избор на клиент