.

.

Гранд Парада Кафе, 3 Кг Unroasted Зелено Кафе Грав - Руанда Киву Rainforest Alliance Заверена - Жените Се Произведува Еден Потекло - Специјалитет Арабика - Фер Трговија

Гранд Парада Кафе, 3 Кг Unroasted Зелено Кафе Грав - Руанда Киву Rainforest Alliance Заверена - Жените Се Произведува

DEN 838.80

Пристапност
Во достапна форма

Вкус Профил : Богат Blackberry, Портокал Marmalade, Свилен Чоколадо.RFA Уверение.Rainforest Alliance Заверена - Директна Трговија - Висока надморска Височина Руанда Кафе на Бурбон Различни.Изми Обработуваат. 100% Специјалност Арабика.Премиум Африкански Кафе со Сличен Вкус на Кенија АА, Бурунди Зелено Кафе Грав.Печено Зелено Кафе Грав за да ги Собере Вкус.Средно Печено Препорачува.Пакувани се Свежи во 2-ply Фолија Торба со Воздушен Вентил.Стартер Мостра Големина На Пакет За At-Home Roaster.Cupping Белешки : Портокал, Бери, Грозје, Карамел, Чоколадо.Како и нејзиниот сосед Кенија, нашите Жени Произведени Руанда кафе покажува надвор свилен чоколадо тело помешани со светли бери и грозје топ белешки кои доаѓаат преку како кафе cools.Глоба чаша со исклучителен баланс и пикантен, чиста завршница.Нашите Rainforest Alliance Руанда кафе е произведена од страна на COOPAC Жените Група во Rubavu & Rutsiro области.Член фарми седат заедно плодна и високата надморска височина регионот на Езерото Киву.

Главните карактеристики

Избор на клиент