.

.

UranHub GPS Свитлива Летало Батеријата 7.4 V 1000mAh Li-ion Батерија (2 Парчиња) со 2 Полнење Кабли за UranHub Количка за GPS Летало со 2К Камера

UranHub GPS Свитлива Летало Батеријата 7.4 V 1000mAh Li-ion Батерија (2 Парчиња) со 2 Полнење Кабли за UranHub

DEN 2399.76

Пристапност
Во достапна форма

Резервна батерија колекции специјално за Uran Hub Количка за GPS Летало со 2К Камера.Пакетот Вклучува : 7.4 V 1000m Ah Li-ion Батерија x 2,Полнење Кабли x 2 и Прирачник за Корисникот x 1. Моќен и Безбеден : Две 7.4 V 1000m Ah Li-ion батерии ви обезбеди со околу 30 минути на летот.Авто стоп за полнење за да се избегне прашањата за безбедност.Статусот на полнење : Полнење кабел со индикатор светлото за да се покаже статусот на полнење на батеријата : 1) Кога полнење кабел е вклучен, црвено светло е вклучено; 2) за Време на полнењето на црвено светло е солидна и зелено светло е да трепка; 3) Кога полнењето е завршено, и на црвени и зелени светла стане цврста.Спецификација : Brand Name : Uran Hub Капацитетот на Батеријата : 1000m Ah Напон : 7.4 V Полнење Време : Околу 2,5 H Пакетот Вклучува : 2 x 7.4 V 1000m Ah Li-ion батерија 2 x Полнење Кабли 1 x Прирачник за Корисникот Забелешка : *ве Молиме бидете сигурни дека полнење конектори на полнач и батерии се правилно поврзани.Користете само оригинални обезбедениот USB кабел. * Чувајте ја батеријата далеку од било какви остри предмети. * Чувајте го полнење на батеријата далеку од inflammables како тепих, дрво кат, итн.

Главните карактеристики

Избор на клиент