.

.

Силиконски Свеќа Мувла, 3D Прст Гест Калапи за Полнење DIY Занает Поминат Скулптура Габи, Смешни Печење Чоколадо Сапун Свеќа потрошен материјал за Правење Украси Под?

Силиконски Свеќа Мувла, 3D Прст Гест Калапи за Полнење DIY Занает Поминат Скулптура Габи, Смешни Печење Чоколадо

DEN 786.96

Пристапност
Во достапна форма

DIY Занает : Силикони рака калапи се компатибилни со повеќето смоли или со други калапи материјали, како што се полимер глина, гипс на париз, смола, восок, глина, полиестер, смоли и така натаму. 3 D силика гел мувла може да направите свој ракотворби, која е многу погодна за семејни ракотворби.Применливи услови : фрижидер, фурна, микробранова печка Листата : 1pcsx свеќа мувла Потсетник : Прирачник за мерење на големина и тежина ќе има некои грешки.Одлична за правење суши цвет свеќи, tealight свеќи, миризливи свеќи, и сл.Подарок Одлуки : Оваа 3 D мувла може да се користи како подарок за семејството и пријателите на родендени, денот на Вљубените, ноќта на Вештерките и Божиќ.На силиконски свеќа мувла прифаќа креативни гест дизајн, роман и единствен, таписерии и убава, тоа е многу добра домашна декорација.Mutiple Користи : креативните DIY гест мувла може да се користи за да се направи смола уметнички дела, свеќи, рака сапун, торта декорација и чоколадо.Можете да додадете некои суви цвеќиња, прилично прав, сјај и sequins за да ги красат.Живописни прст гест форма свеќа правење на калапот, лесен за ракување и лесен за чистење.може да се користи. Меки и удобни Производ во боја : случајни поле на примена : коцки мраз, бисквити, торти, желеа, бонбони, чоколади, итн. Лесно да се чисти 3.Тоа исто така може да се користи како уметничка дарба за смола занаети љубовници. Долг животен век 4.Answer : ___________________________ Note : силиконски калап на свеќа не треба да биде во директен контакт со отворен оган или во близина на извор на топлина.Премиум Материјал : свеќа мувла е направен од високо-квалитет силика гел материјал, кој е мека, трајни, обновливи и лесно да се ослободи.

Главните карактеристики

Избор на клиент