.

.

Челик Палецот Завртка, Црна Оксид Заврши, Knurled Глава, Рамна Точка, 3/8 Должина, Целосно Навој, 8-32 unc завршетоци со Конци, Направени во НАС (Пакување од 5)

Челик Палецот Завртка, Црна Оксид Заврши, Knurled Глава, Рамна Точка, 3/8 Должина, Целосно Навој, 8-32 unc завршетоци

DEN 504.48

Пристапност
Во достапна форма

Прецизност палецот завртка за широк спектар на апликации.Дијамант knurl.Рамо, обезбедува одлична имајќи површината.Палец завртки се дизајнирани да бидат построги и се олабави со рака.Тие доаѓаат во различни главата стилови, но секоја од нив вклучува лесен-контрола на главата, која овозможува едноставна "од рака" инсталација.Прецизноста палецот завртка има пофини теми од конвенционалните стилови, со што се овозможува подобра контрола на прицврстување.Палецот навој на главата има knurled површина која дава добри грчевито држејќи се за површината, што го прави лесно да се стегне или олабави рачно.На рамо обезбедува добра имајќи површината и, исто така, прави главата лесно да се зафат.Црна оксид слој обезбедува некои подмачкување на производот, што значи дека има помалку триење генерирани при користење на овие производи.Слој, исто така, обезбедува лесна отпорност на корозија, но не треба да се потпира на во средини каде отпорност на корозија е примарна грижа.Челик нуди сила.На навој fastener големина името вклучува информации за голем надворешен дијаметар проследено со конци по инч, што укажува ако тоа е груб или парична казна.

Главните карактеристики

Избор на клиент