.

.

Бенто Кутии за Деца, CNSTORM Бенто Кутија за Ручек Садот се Отстранува Прегради за Полнење Микробранова Безбедно со Рачка Течење-Доказ за Деца, Подароци Идеја

Бенто Кутии за Деца, CNSTORM Бенто Кутија за Ручек Садот се Отстранува Прегради за Полнење Микробранова Безбедно

DEN 647.76

Пристапност
Во достапна форма

【1.3 L Голем Капацитет】 - Со 1.3 L голем капацитет, имате доволно простор за пакет за вашата храна, со мала тежина дизајн, лесно да се носат дури и за деца.Оваа Бенто кутија за lunchis направени од премиум храна-одделение материјали, BPA-free и ФДУ одделение безбедно, леснотија за користење. 【Течење-доказ и Капка-доказ Дизајн】 - Со силиконски внатрешен кутија капак и здрав тока, на децата lunchbox ќе ги задржи вашите оброци и ужинки свежи и хаос-бесплатно за време на транспортот.Направена со трајни и гума обложени рабови кои се заштити бенто кутија за ручек кутија за деца кога тоа паѓа од страна на несреќата.И овој уникатен тока дизајн, тој е здрав и лесен за деца да се отвораат и затвораат бенто кутија за ручек кутија. 【Погодно Чанта-Надворешниот Изглед Кутија】 - Со рачка надворешниот кутија, лесно да се носат бенто кутија за ручек комплет без дополнителни ручек торба.На деца ручек кутија е дизајниран со внатрешен и да се справи со надворешниот кутија, го стави во внатрешниот кутија во надворешниот кутија потоа затворете го тока, лесно за вас да се земе храна насекаде, пријателски дизајн за дете е мала рака. 【4-Оддел за Отстранлив Фах】 - Четири прегради со екстра супа првенство, за да се задржи храна оригиналниот вкус и пакување на вашето дете за здрав и избалансиран оброк.Совршено-portioned обновливи ручек кутии има четири оддели во која ќе може да посебна салата, овошје и овошје, и сите видови на храна.Со екстра чаша супа, може да се земе прелив за салата или супа од зеленчук.На оброк првично контејнер ќе биде здрава и асистент за да ги задоволи вашата исхрана баланс. 【Услуга Гаранција】 - Ако мислите дека не ви се допаѓа бенто кутија пакет или постојат други dissatisfactions по купувањето на нашите деца бенто кутија случај, ние ќе ви обезбедиме со слободни врати и размена на услуги. 1. Единствени се справи со дизајн - лесно да се носат, скршен-отпорни, модерен изглед. 2. Сплит формат дизајн, без меѓусебна вкус, да ги задржи вашите храна вкус подобро. 3. Ќе ви овозможи да се стави во фрижидер или микробранова. 4. Запечатени силика гел, силна течење-доказ. 5. Стабилна отпорност на топлина и материјална заштита на животната средина. 6. Најдобриот подарок за вашите деца.

Главните карактеристики

Избор на клиент