.

.

Шин Штитници за Деца Младински Фудбал Шин Чувари 2 Пар Лесен и Дише Децата Теле Заштитници за 3-10 Години, Момчиња и Девојки Деца Деца Тинејџери

Шин Штитници за Деца Младински Фудбал Шин Чувари 2 Пар Лесен и Дише Децата Теле Заштитници за 3-10 Години, Момчиња

DEN 311.76

Пристапност
Во достапна форма

Ергономски Дизајн : Облик и на долниот дел на нозете и нема да притисок нозе и шин стражарите не shift додека игра на улоги, Дури и без чувство на притисок кога носат нив.Висока Јачина на Заштита : направени со висока јачина PP површината, тие можат ефикасно намалување на влијанието на фудбалски натпревари на нога коските и мускулите, и шин splints цена, безбеден и сигурен за децата обука и фудбалски натпревари.Супер Светло и Удобно : Стигнале и прилагодливи еластична ремени, ЕВА мек сунѓер душеци внатре, совршен и удобно дизајн, им овозможи на децата со долго време на фудбалско уживање.Лесно да се Стави на : На шин Чувари има две стигнале кука и јамка бендови кои ви помагаат да го отворите и затворите guard лесно, младински фудбал влошки се повеќе стабилни за долго време облечен.Голема Вредност : ќе добиете 2 Пакет Фудбал обука шин чувари , 1 x Ладење крпа ,2 x Пумпа Игли и 1 x String Торба Совршен Подарок за деца 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање на, Ние нудиме слободна размена/наплата во рок од 45 дена по купувањето.Само цел наскоро без било каква загриженост!.Грижете се за вашите деца добивање hurtfrom нивната љубов фудбал игри?Треба нешто да се заштити вашиот carf и atella за време на фудбалски игри?Изберете Нас !!!Нашите Шин чувари може да се намали катастрофа предизвикана од судирот на децата duringthe обука, да го одржува својот интерес кон фудбалот, и негуваат spiritof се борат во простор.Ногата на коските на децата е relativelyfragile, и ефикасна заштита на шин guard може да се направи нога boneof на деца кои сакаат фудбал расте нормално и здрава.Карактеристики : Шин влошки сунѓерот тешки-дно, дебели сунѓерот за време на вежбање подобро да ја заштитите вашата patella.Дебела ЕВА обвивка, носење на удобност, мекост умерена, висока пропустливост.Ергономски три-димензионални дизајн, perfectlyfit на кривина на долна нога, Со еластична ремени, вратоврска од нив директно на вашите нозе или ги носи во фудбал чорапи,збиени да обезбеди најдобра заштита.Мека и издржливи cushioned поставата за extracomfort.Погоден : Деца, Млади, Момчиња, Девојки.Пакетот Вклучува : 2 x Младински Фудбал Шин Guards1 x Ладење Towel2 x Пумпа Needles1 x String Торба.

Главните карактеристики

Избор на клиент