.

.

Готвач Ножеви,FineTool 8 инчен Професионални Кујнски Нож Јапонски Дамаск VG10 67 Слој од не ' Рѓосувачки Челик Ножеви со Ултра Остри Сина Micarta Рачка

Готвач Ножеви,FineTool 8 инчен Професионални Кујнски Нож Јапонски Дамаск VG10 67 Слој од не ' Рѓосувачки Челик

DEN 1994.40

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : јадрото е направен од јапонски VG10 кујна челик.Изработени од златен стандард на нож челици.Карактеристики : 8 до 12 степени сечење на работ на страна, rockwell цврстина 60-62, остар и лесен.Стандард : присуство на кобалт во нашата челик состав е знак на одлични стандард.Ергономски Рачка : На ергономијата се справи со придонесе одлични зафат & совршен баланс.Погоден : Идеален за сечење месо & кромид, mincing кромидот, сечкање билки, дробење лук.Finetool Нож Идеален за режење кромид, mincing кромидот, сечкање билки, дробење лук, сечење месо и уништувањето зелка.Постојат многу модели на дамаск нож и нашите дамаск нож е протокот на песок шема.Како да го препознаеме вистинскиот дамаск нож од лажни ласерски дамаск нож во лесен и едноставен начин 1. може да се купи бр.300 песок хартија за да се избрише сечилото површината.Моделот ќе не влијаело но лажни моделот ќе биде нејасна. 2. Можете да го тестирате цврстина на сечилото.Цврстина на лажни дамаск нож ќе биде под 58. Нашите нож цврстина е над 60 години. 3. Можете да ги користите острилка за да на остри ножот.На damscus шема се секогаш таму.Ако тоа е ласерски модел, моделот ќе биде збришан од заострување 4. Нашите фотографии се оригинални.Направи тест, може да се види не постои пиксели разлика во сл.Карактеристики : 1. 8 до 12 степени сечење на работ на страна rockwell цврстина 60-62. Остри и лесни 2. Јадрото е направен од Јапонски VG10 кујна челик, ова е екстремен сечилото изработени од златен стандард на нож челици.Познат по своите работ на задржување и цврстина.Присуството на кобалт во нашата челик состав е знак на одлични стандард 3. Цврстина и жилавост коегзистира во нашата Јапонски VG10 нерѓосувачки челик, што значи острина и функција на нема потреба острат коегзистираат.Спецификации : 1. Вкупна должина : 33 CM 2. Должина на ножот : 20 CM 3. Тежина на нож : 263g 4. Материјал : Дамаск 5. Цврстина : 60-62 HRC Пакување 1pcs/убавина црна кутија.

Главните карактеристики

Избор на клиент