.

.

Оптима Скали ОП-925A-40000 Тешки-Должност Кран Скала - 40000 lbs x 20 lb. LED Дисплеј

Оптима Скали ОП-925A-40000 Тешки-Должност Кран Скала - 40000 lbs x 20 lb. LED Дисплеј

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

Tare Опсег : 100% F. S. Преоптоварување : 100% F. S. Температурата на работа : -5°F до 105°F. Моќ : 6 V Батеријата.Дисплеј : 5 Цифра.Издржливи фрлија алуминиумски домување, идеален за груби средини и сите вашиот апарат за мерење на потребите.Се одликува со лесно може да се прочитаат, backlighted LED или LCD дисплеј.Измерени вредности во било фунти (lb) или килограми (кг).Напојува со користење на батерија pack (до 80hrs).Безжичен далечински контролер овозможува на корисниците да го промените единици, јасно мерења, нула и tare надвор тежина.Далечински контролер може да се фати врв тежина на растојание и до 100 метри (30m).Octaganal форма за капацитетите 3k - 20k.Правоаголна форма за capacy 40k.

Главните карактеристики

Избор на клиент