.

.

4Pcs Quilting Владетел Двојна Боја Решетка Акрилик Комбинација Владетел Шиење Облека Владетел Мрежа на Линии за Лесно Сечење Цртање Владетел

4Pcs Quilting Владетел Двојна Боја Решетка Акрилик Комбинација Владетел Шиење Облека Владетел Мрежа на Линии

DEN 892.56

Пристапност
Во достапна форма

【Јасно Скала】На скала ќе биде јасно видлива на темно и светло потекло, удобен и практичен. 【Добар Квалитет】Шиење мерење владетел е направен од високо-квалитет транспарентен акрилик материјал, врвен технологија на печатење, не е лесно да исчезнат. 【Лесно може да се Прочитаат】две-страна на аголот систем е донесен за да бидете сигурни дека прецизно сечење.Броеви и аголот се лесно може да се прочитаат, без оглед на левата или десната страна. 【Удобен и Практичен】Мал, лесен во тежина, Со бесење дупки, тоа е погодно да се земе од акрилик владетел, да ги задржи на workbench чисти и не е лесно да се изгуби. 【Апликација】Лесен и практичен се прилагоди на алатки, широко се користи за цртање, сечење, плоча и други облека дизајн за студенти, дизајнери, моделот на одлуки и да се прилагоди.Исто така, може да се користи како сечење владетел во врска со машина.Спецификација : Предмет Тип : Quilting Ruler Function : Може да се користи за мерење, цртање, и stitching Specifications : 4 големини quilting крои rulers Size : Прибл. 11.4 x 11.4 cm / 4.5 x 4.5in15.2 x 15.2 cm / 6 x 6in24.1 x 24.1 cm / 9.5 x 9.5in31.8 x 31.8 cm / x 12.5 12.5 in Package Листата : 4 x Quilting Владетел.

Главните карактеристики

Избор на клиент