.

.

Идеално-Воздух Одвлажнување 60 Пивце - До 120 Pints Дневно Бела

Идеално-Воздух Одвлажнување 60 Пивце - До 120 Pints Дневно Бела

DEN 18313.44

Пристапност
Во достапна форма

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Високи перформанси 120 пивце станбени одвлажнување.Номинална на 120 pints на ден во 86°f/80% rah.Брз одржување со лесен пристап филтер што е пренослив и се перат.Ниска температура одмрзнување.Лесно да се движите со изграден во рачки и тркала.Идеално-Воздух Dehumidifiers сега се рангирани во AHAM стандарди (80°С, 60% Релативна Влажност).Нема промена на единицата себе, само за да се температурата и влажноста во која читање е преземаат.Претходно тие беа рангирани на повисока температура и влажност ниво врз основа на hydroponic индустриски стандард употреба (86°F, 80% Релативна Влажност).Тие сега ќе се оценуваат во AHAM стандарди врз основа на неодамнешните НАС Одделот за Енергија одлука.Номинална на 120 pints на ден во 86°F/80% RH, сега оценет 60 Пивце @ 80°С, 60% RH Брз одржување со лесен пристап филтер што е пренослив и се перат.Ниска температура одмрзнување.Лесно да се движите со вграден-во рачки и тркала.Има LED дисплеј панел.Отстранлив резервоарот за вода со автоматски shutoff кога резервоарот е полна.Внатрешни кондензат пумпа за лесно вода располагање.Исто така, може да биде plumbed за постојан дренажа.Резервоарот, резервоарот капацитет е 10 литри или 21 pints. 7 Засилувачи/680 W/271 CFM. 115 V.

Главните карактеристики

Избор на клиент