.

.

DIY Акрилик Образец Акрилик Кожа Шема Рачно Изработени Акрилик Образец за DIY Занает

DIY Акрилик Образец Акрилик Кожа Шема Рачно Изработени Акрилик Образец за DIY Занает

DEN 482.16

Пристапност
Во достапна форма

[ АКРИЛИК МАТЕРИЈАЛ] Рачно изработени акрилик дефиниција е направена од акрилик материјал, кој има добра отпорност на абење, светлина и отпорност на корозија, и може да се користи. [ ТРАНСПАРЕНТЕН ДИЗАЈН] екстремно висока светлина им овозможува да јасно да се види на кожа површината состојба да го изберете најдобриот позиција и да го добие совршен поправка ефект. [ ЗАШТИТНА ФОЛИЈА] Акрилик кожа моделот е покриен со заштитна фолија на kraft хартија, кој може да се спречи гребење и оштетување на производот за време на транспортот и влијае на вашата шопинг искуство. [ ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ СЕЧЕЊЕ] DIY акрилик дефиниција е прецизност-сечење, издржливи и транспарентна алатка.Можете да направи некои мали предмети кои ќе треба во секојдневниот живот според вашите сопствени желби. [ ШИРОК АПЛИКАЦИИ] Кожна чанта дефиниција е погодна за изработка на рачно изработени мали додатоци или други кожа занаети.Можете да DIY совршен подарок за некој се грижи за тебе.Опис : Кожна чанта дефиниција е направена од акрилик материјал, има добра отпорност на абење и отпорност на корозија, и може да се користи.Функција : 1. Можете да го користите овој модел да се направи мулти слот краток паричник, кој е специјален подарок за себе 2. Оваа дефиниција е издржлив за прецизно сечење и удобен за сечење кожа модели 3. Производот е транспарентни и јасни, лесно да се спаси и може да се користи за долго време Спецификација : Предмет Тип : Акрилик Образец Материјал : Акрилик Функција : шаблон може да се користи за да се направи краток паричникот Заврши Стил : Краток паричникот Хардвер Референца : Копчето Материјал Опис : Прибл. 2.54 ~ 5.08 cm / 1 ~ 2in(за референца само) Предлози за Употреба : 1. Тешко кожа, како што се зеленчук кожа, се препорачува да се намали со awl заедно моделот линија, или директно да се намали со кожа нож. 2. За некои кожа обработени со посебна занаети, кортекс не може да бидат означени со awl, па тоа треба да се намали со сребро рефил пенкало потези.Големина : Прибл. 11.5 x 19.4 cm / 4.5 x 7.6 во 11.5 x 6.4 cm / 4.5 x 2.5 во 12 x 21cm / 4.7 x 8.3 во 11.5 cm / во 4.5 6.5 x 8.2 cm / 2.6 x 3.2 во 20.8 cm / 8.2 во 8.2 x 6.5 см / 3.2 x 2.6 во 6.5 см / 2.6 во 4.4 cm / 1.7 во Пакет Листата : 8 x Акрилик Дефиниција.

Главните карактеристики

Избор на клиент