.

.

SINKINGDOM Автоматско Вакуум Switch за Прашина Колектор, Одложување за вклучување/Исклучување На Електричниот Штекер Прекинувачи, Елиминирање Коло Прекинато Вкусовите SK5

SINKINGDOM Автоматско Вакуум Switch за Прашина Колектор, Одложување за вклучување/Исклучување На Електричниот

DEN 791.76

Пристапност
Во достапна форма

Стандард : УЛ-уверение Американски Стандард 14 AWG Кабелот за Напојување.Макс Моторни не Треба да Надминува 120 V/15 A или 220 V/10 A, 50/60 Hz, 1875w.Погоден за на Маса Видов, Митра го Видов, Сандер, Planer, Вакуум, Прашина колектор, Работа Светлина.Функција : Овој приклучок е комбинација прекинувач, кога порта е вклучен, Б порт ќе биде вклучен.Еден е главниот интерфејс и Б е помошни интерфејс.Кога Некој интерфејс алатка е започната, B интерфејс ќе го одложи 1 секунда за снабдување со енергија.Кога порта електрични апаратот ќе престане да работи, Б ќе ви го одложи 7s да исклучување.Ефикасно да се подобри ефикасноста на работата и да се подобри опрема за безбедност.Безбедност : дебела бакар јадро, подебели жица, помалку топлина за време на употреба, 105° пламен retardant, не се лизга за дизајнот на приклучокот, лесно да се приклучиш.Инсталација : Постојат три инсталација методи за овој комплет, кука виси или завртка инсталација или 3 M паста.Нашите додаток комплет содржи три завртки на ѕид и силна 3 M налепница.Гаранција : А 360-ден гаранција се пресметува од датумот на купување.Можете да се јавите SINKINGDOM по-продажбата на услугата да се пријават за продолжување на гарантниот период, кој може да се продолжи до најмногу 24 месеци.

Главните карактеристики

Избор на клиент