.

.

ACM Laboratoire NOVOPHANE 180 КАПСУЛИ ПОМИНЕ & КОСА УБАВИНА - ЗАСИЛЕН ФОРМУЛА Добра за косата Третман

ACM Laboratoire NOVOPHANE 180 КАПСУЛИ ПОМИНЕ & КОСА УБАВИНА - ЗАСИЛЕН ФОРМУЛА Добра за косата Третман

DEN 4099.44

Пристапност
Во достапна форма

Привремена или сезонска губење на косата, губење на штета, кревка, мека, двојно или кршливи нокти, Novophane Капсули Засилен формула содржи многу комплетна формула со амино киселини, витамини, трага елементи и растителни базирани на силициум да се задржи косата и ноктите здрава и поотпорни.NOVOPHANE КАПСУЛИ ЗАСИЛЕН ФОРМУЛА - ДОДАТОК во исхраната ДЕЈСТВУВА ИСТОВРЕМЕНО НА НОКТИТЕ И КОСАТА УБАВИНА, ОВОЈ ДОДАТОК во исхраната ја ВРАЌА НИВНАТА СИЛА И ЖЕСТИНА Привремена или сезонска губење на косата, губење на штета, кревка, мека, двојно или кршливи нокти, Novophane Капсули Засилен формула содржи многу комплетна формула со амино киселини, витамини, трага елементи и растителни базирани на силициум да се задржи косата и ноктите здрава и поотпорни.Биотин и Цинк придонесе за одржување на убава коса.Цинк придонесува за одржување на убави нокти.Витамин Б6 придонесува за нормално цистеин синтеза.Бакар придонесува за нормално губење на пигментацијата. - Сеопфатен формула со покажа ефикасност. - Многу добро варење толеранција. - Растителна основа капсули.ИНСТРУКЦИИ ЗА УПОТРЕБА 2 капсули на ден, земени заедно со оброците за 3 месеци.Да се продолжи, ако е потребно во текот на годината.Може да се користи во поддршка на анти-губење на косата третман.Мерки на претпазливост за користење : не ја надминувајте препорачаната дневна доза.Да се чува вон дофат на мали деца.Додаток во исхраната не може да се замени со разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.Да се чува на ладно и суво место.

Главните карактеристики

Избор на клиент