.

.

STX Хокеј на Мраз Хирург RX3 Високи Рамо Подлога

STX Хокеј на Мраз Хирург RX3 Високи Рамо Подлога

DEN 2103.36

Пристапност
Во достапна форма

Прецизност одговара : анатомска се вклопуваат со sleeker профил за да се намали телесната тежина и рефус.Хексадецимален лајт пена : комерцијален пердув-светло пена обезбедува елита-ниво на заштита додека ги нуди зголемена флексибилност.М2 торзото изградба : горниот дел на торзото и rib заштита се независно дизајниран и поврзан со рашири gussets овозможувајќи за подобра мобилност без создавање на слабости во заштитата.HD2 пена : висока дефиниција пена наоѓа во текот на подлога создава hydrophobic бариера која repels пот и вода, што резултира со подлога дека останува сува сите игра долго.Хирургот Rx3 хокеј на мраз рамо подлога е дизајниран за елитата играчи барам заострените одговара во комбинација со лесни, ниска профил, и мобилен заштита.

Главните карактеристики

Избор на клиент