.

.

Коста Del Mar BLACKFIN Поларизирана очила со - Мат, Мат Црно, Големина на Една Големина

Коста Del Mar BLACKFIN Поларизирана очила со - Мат, Мат Црно, Големина на Една Големина

DEN 6216.00

Пристапност
Во достапна форма

Најлон рамка.Поларизирана Стакло (580) леќа.огледува.Анти-Рефлективен Слој на кожата.Леќа ширина : 61.5 милиметри.Леќа висина : 40.5 mm милиметри.Купи со доверба!Овластен Продавач.Автентичноста Загарантирана.Целосна продажба на мало пакет со сите додатоци.Бренд Коста Del Mar има секогаш остана верен на неговата оригинална филозофија—дури и додека доживува значителен раст во последниве years.By нагласувајќи иновации, оригиналност, квалитет и вредност Коста Del Mar има префинет својата визија за да заработите во светот признавање.Современите оптички дизајн, unparallel изработка, извонредна гаранција, и се чувствувате грижа на клиентите како дефинира Коста Дел Мар.Коста Del Mar има направено искачување од скромни почетоци—бутик оптички дизајн компанија—на својата сегашна позиција : светски лидер во прифатлива луксузни eyewear.Коста Del Mar користи state-of-the-art материјали за занает нивниот потпис eyewear рамки : премиум целулоза ацетат, ултра-лесен титан, и боја, богата со нерѓосувачки челик.Коста Del Mar леќи се изградени од влијанието отпорни на рецепт материјал и да се обезбеди 100% UV заштита.Тие исто така отпорно на гребење и обложени со superhydrophobic и анти-рефлективен третмани без дополнителни трошоци.Од најраните дизајн разговори, софистицирани eyewear брендови како што се Коста Del Mar развива иновативни дизајни, кои функција слоеви на длабочина преку најдобрите материјали во оптички.Оваа заложба за изработка испорачува неспоредлив квалитет и безвременски стил кој се трансформира очила од чиста функција на посакувана парчиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент