.

.

Домашните Патлиџани Семе, Семе 300, Topsellers Патлиџани

Домашните Патлиџани Семе, Семе 300, Topsellers Патлиџани

DEN 1387.20

Пристапност
Во достапна форма

65-70 дена од поставување трансплантација.Домашните Семе Пакет содржи 300 семе.Ова е мешавина од нашите Најпродавани патлиџани сорти. Од 24 до 36 инчи висок, но секој поставува една голема култура во секое време.Варијанти : Долго Пурпурна * Антигва * Бела Ѕвезда.Започнете семиња во затворен простор 8 до 10 недели пред планира да се постави надвор.Приносите се толку големи што ви се случува да сакате да се одржи до оние тешки овошје како што созреваат!.

Главните карактеристики

Избор на клиент