.

.

ZHENGGF NKX60Z NAX6040Z во Комбинација Лежишта 60x72x85x40mm (1 парче) Игли Валчести Удар Топката Лого со Кафез NKX60 Z

ZHENGGF NKX60Z NAX6040Z во Комбинација Лежишта 60x72x85x40mm (1 парче) Игли Валчести Удар Топката Лого со Кафез

DEN 1804.80

Пристапност
Во достапна форма

Број на модел : NKX60 Z; Тип : Игли валчести / удар топката лежишта.Големина : 60x72x85x40 mm.Количина : 1 Компјутер; Материјали : ЧЕЛИК.Површина Грубост : Ra 0.05; Премази : Анти- ' рѓа, Масло.Структура : Игли Валчести; Вртежи Капацитет : 60*72*85*40мм.Игли валчести / удар топката лежишта,NKX series Needle ролери / удар топката лежишта во NKX серија комбинираат радијална игли валчести лого и удар топката имајќи врз основа на 511 серија.Тие се во состојба да поддржат една насока axial товари во прилог на радијална товари.Тие, исто така, дозволуваат релативно висока-брзина на работа.NKX .Z серијата игли валчести / удар топката лежишта се не-separable.Тие имаат печат челик капак кој се протега над окното за миење на удар топката имајќи.Тоа е цврсто прикачен на домување за миење кој е составен дел на игли валчести имајќи надворешниот прстен.На маска го прави овие лежишта не-separable.Испораките на удар топката имајќи во оваа серија исполнета, како стандард, со висок квалитет маснотии дека има добра рѓа инхибиција својства.Капакот, која нема подмачкување дупки, се формира јаз-тип печат со окното за миење да се задржи на маснотии во имајќи.

Главните карактеристики

Избор на клиент