.

.

HPI Трки - Вложување SBK (Скала Градител Комплет), за Вложување

HPI Трки - Вложување SBK (Скала Градител Комплет), за Вложување

DEN 6287.76

Пристапност
Во достапна форма

4") Оска земјата царинење : 32-милиметри (1.3") Gearing : Drivetrain сооднос : 7.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.53 : 1 Оска gearing : 3.7") Земјата царинење на стандардот возење висина : 60mm (2.Оска Тегови : Додавање на дополнителна тежина директно до оски, овие месинг тегови помогне во зголемување на влечење точно каде тоа е потребно, и тие исто така се целосно скриени од поглед, така што тие не се ништо подалеку од скала изгледа на камионот.Овој систем им овозможува на возачите да додадете уште повеќе прилагодување на Потфатот платформа, со Вложување SBK (Скала Градител Комплет).5 степени Пристап агол : 55 сте Заминување агол : 45.6 : 1 Пренос gearing : 1. * Бара собранието - Прикажани се собраа за прикажување цели *Карактеристики : 4 WD 1/10 скала off-road Потфат Скала Градител Kit Adjustable рок железнички страна лизгачи помогне на камион добие повеќе тешко obstacles Formed челик C-канал шасија rails Front-монтирање на моторот и преносот позиција за крајна performance Front тежина пристрасност подобрува качување traction All-метал опрема drivetrain за екстремни durability Central трансфер случај со лизгачот driveshafts да предната и rear Transfer случај спречува моторни штанд за подобро climbing Axles функција мали разл случај или "тиква" големина на најдобар можен земјата clearance Aluminum.Оваа верзија на Потфатот вклучува домаќин на најпочитуван надградби и му овозможува на сопственикот целосно да го прилагодите изгледот и перформансите на Вложување од самиот почеток!Голема Опции се Вклучени : Потфатот SBK вклучува избор на високо саканата надградби на перформанси кој им помага на камионот се изврши дури и подобро од било кога.HPI 117255 - Вложување SBK 1/10 4 WD Скала Градител Комплет.Спецификации : Димензии : Ширина : 227mm (9") Wheelbase : 311mm (12. Дел број(s) вклучени (во фабрика за пакување) : 117255.5 сте Max искачи агол : 49 сте Max навалите агол : 28 сте Оска артикулационите : 30 сте Земјата царинење : 68mm способни (2.Карактеристики : 4 WD 1/10 скала off-road Потфат Скала Градител Комплет Прилагодливи рок железнички страна лизгачи помогне на камион добие во текот на тешки пречки Формирана челик C-канал шасија шини Пред се качи на мотор и пренос позиција за крајна перформанси Пред тежина пристрасност подобрува качување влечење Сите-метал опрема drivetrain за екстремна издржливост Централна трансфер случај со лизгачот driveshafts да предните и задните Трансфер случај спречува моторни штанд за подобро качување Оски featu.

Главните карактеристики

Избор на клиент