.

.

Ултра Висок Капацитет Интелигентен' Литиум-Јонска Батерија Компатибилен со Sony HXR-NX100

Ултра Висок Капацитет Интелигентен' Литиум-Јонска Батерија Компатибилен со Sony HXR-NX100

DEN 2376.00

Пристапност
Во достапна форма

Ултра Капацитет (Не-ОЕМ) Батерија (8000 Mah), 5 Година Гаранција.Хемија : Литиум-Јонска (Без губење на меморијата).Интегрирани microchip за комуникации со видео камера и полначот, спречува преполнувањето, & издолжува на животниот век на батеријата.Вклучува 3 Година Замена Гаранција.Нови NP-F970 замена Li-Ion батерија Интелигентна батерија.Оценет со 8000m Ah.Оваа батеријата трае 6.250 часа.Оваа батерија е направена со информации чип, кој покажува останатите батеријата времетраење на LCD.Тоа исто така може да се полни со оригинални полнач и видео камера.

Главните карактеристики

Избор на клиент