.

.

KORAD KA3005P - Програмабилни Прецизност Променлива Прилагодлива 30V, 5A DC Линеарното Напојување Дигитално Регулирани Лабораторија Одделение

KORAD KA3005P - Програмабилни Прецизност Променлива Прилагодлива 30V, 5A DC Линеарното Напојување Дигитално

DEN 3359.76

Пристапност
Во достапна форма

Влезниот напон е switchable помеѓу 110/220 Volts за употреба во сите земји. ◆ 4 ЦИФРИ ЧИТАЊА СО BACK-ОСВЕТЛЕНА LED ДИСПЛЕЈ - Со 0.25 инчи (110 х 156 x 260mm) Вклучува : user ' s manual, power кабел, CD и тест води 2 години Гаранција! . ◆ ПРОГРАМАБИЛНИ КОНТРОЛА - USB & RS232 порти за далечинска контрола на снабдувањето со електрична енергија.Коефициент : Читање назад Темп.Има 4 Меморија се Потсетиме на копчиња, така што може да заштеда на време за поставување на снабдување на вашиот потребни услови.Коефициент : Стабилна Струја : Излез Тековната Опсег : 0-5 A Континуирано прилагодливи Setup Резолуција : 1 m ASetup Точност : Бран : Читање назад на Точноста : 1 m ATemp.001 резолуција, 4 цифри обезбеди повеќе точни и појасно видлив отчитување за напон и струја вредности со само 1 knob, издржливи и лесно видлив дури и во ниско-светлината употреба, ќе се задоволат потребите на повеќето луѓе, идеален за бизнис, мали лаборатории или hobbyist дома.Дизајниран е за употреба во лаборатории, колеџи и во производство.Постојат копчиња за да се префрлите на предметот или фино прилагодување и копче за да се префрлите на напон или струја избор.Ова е тешка должност еден канал, постојано-напон и постојан струја на Линеарното напојување со ниска бран и бучава, висока сигурност и висока точност.Ова е преполна со карактеристики и по цена која може да се победи!!Тоа е лесно да се прочита 4 цифрен LED се користи за приказ на напонот и струјата вредности и 4 програмабилни складирање амбиент. ◆ КОНСТАНТЕН НАПОН и СТРУЈА ОПЕРАЦИЈАТА на ВЛАДАТА - Лесно да се бира во посакуваната напон со кодирани-контролирани прилагодување knob и потоа можете да изберете режим со еден од постојана копчиња.◆ ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ ИНСТРУМЕНТ СО МНОГУ УНИКАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ - Многу Лесно подесување со брза исправка knob. ◆ ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ - 1 x Korad KA3005 P Напојување , 1 x кабелот за напојување , 1x Сет од 5 Amp тест води, 1 x прирачник за Корисникот.Постои оптоварување на и исклучување копче така вие можете безбедно да се поврзе на вашиот товар на снабдувањето.Коефициент : Тежина : 9.Софтверот е вклучен.Таму е исто така заклучување копче за да спречите случајно промени.USB и RS232 Интерфејс за далечинска контрола на Снабдувањето Оперативни Услови : Влезен напон : 110 V +/-10% switchable да 220 V +/-10% Фреквентен опсег : 50 - 60 Hz Operating температура : 32-104 F (0-40 ºC)Оперативни влажност : температура на Чување : 32-158 F (0-70 ºC)Чување влажност : Стабилен Напон : Излезниот Напонски Опсег : 0-30 V Континуирано adjustable Setup Резолуција : 10 m VSetup Точност : Бран : Читање назад на Точноста : 10 m VTemp.

Главните карактеристики

Избор на клиент