.

.

Kicker 44KXMA12002 1200 Вати Две Канал Amp & Два Пара на Мокра Звуци Црна REV8 Фиксна стега Waketower Јазик

Kicker 44KXMA12002 1200 Вати Две Канал Amp & Два Пара на Мокра Звуци Црна REV8 Фиксна стега Waketower Јазик

DEN 479.52

Пристапност
Во достапна форма

На прилагодливи 24d B crossover се поставени на нашиот морски засилувачи, како што не 18d B на Kick EQ+ бас се зголеми за дополнителни судрат.KXM Засилувачи се изградени за на отворено.25 mm) Висат Тежина : 12.Не само што Револуција серија постигне обем и квалитет на звукот на минимум 80 фт, но со РЕВ ТЕЦ технологија на возачот може да уживаат квалитет на звукот додека се возела надвор пресрет и се речиси паралелно да се брод.Моќ, говорникот и текст конекции се заптивка-запечатени, како што е контрола на поклопецот се крие settings, при што се создава водоотпорен бариера за клучни контроли.80 kg секоја Забелешка : Сите спецификации за секој REV8 куќиште Kicker 44 KXMA12002 1200 Вати 2-канален Засилувач Карактеристики : Класа D Централа се Здобијат со Контрола Со "Оптимално Текст" Индикатор FIT2 (Пропадне-Безбедна Технологија за Интеграција) Circuitry Променлива 24d B Crossover DSP-Контролирани Preamp Kick EQ+ 18d B Променлива Бас Зголеми Спецификации RMS Моќност [W] @ 14.Спецификации Отпорност : 4 ohms W RMS : 200 ВРВ W : 400 Фреквенција Одговор : 20 Hz да 20 KHZ Чувствителност : 92 db во 1watt/1 метар Средината на Бас : 8 инчен Kevlar засилен EFG конус woofers со полиуретан опкружуваат.Влажни Звуци REV8-ФК Кула Јазик, за Разлика од конвенционалните дизајни, РЕВ ТЕЦ технологија обезбедува извонреден волумен и неверојатни целосен спектар на звук квалитетот на оската и исклучување на оската на долги растојанија.10 mm) Висат Висина 9 9/16" (242.4 Висина [во, cm] 2-⅛, 5.4 V, 4Ω моно, ≤ 1% THD+N : 300 x 2 @ 14.5 Ширина [во, cm] 8-5⁄16 , 21 Патека : 24d B/октава Kick EQ Бас Зголеми 0-18d B @ 40 Hz ЦЕА Моќ 300 x 2 @ 4 ohms, 14.4 V, 2Ω моно, ≤ 1% THD+N : 600 x 2 Должина [во, cm] 11-3∕16 , 28.

Главните карактеристики

Избор на клиент