.

.

Timken 71455 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.5310 ID, 1.9375 Ширина

Timken 71455 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.5310

DEN 7059.12

Пристапност
Во достапна форма

Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу многу други апликации.Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роботика, стоматолошка опрема, лифтови, возен мелници, брод кормило за да можат, и со вкупен резултат crushers, меѓу другите.Печат челик кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.

Главните карактеристики

Избор на клиент