.

.

321Done работен ден Планирање Notepad (11 x 17) Книга Големина Џамбо 50 Листови за работна Недела – Биро Подлога - понеделник до петок, од М-F Излет Неделни Денови од Неделата Ха

321Done работен ден Планирање Notepad (11 x 17) Книга Големина Џамбо 50 Листови за работна Недела – Биро Подлога

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Дизајниран и направен во САД со супериорен квалитет на материјалите.Одлично за дом, канцеларија, и давање на подарок.ПРЕМИУМ ХАРТИЈА : Мазна, тешки (70lb) солза-оф листови, кои се лесни за да се пишуваат со вашиот омилен пенкала и нема да крварат преку.СЕ ОРГАНИЗИРААТ : Оваа едноставна подлога е празно чеша да ви помогне да се организираат.Употреба на undated кутии за да се пополни во вашите дневни задачи, да-dos, приоритети, задолженија, цели, и повеќе.ЧИСТА s во продавница, и се гледа зошто нашите клиенти се себе си.Ништо не добива организиран и мотивирани како свежо нов notepad!Ние нудиме ексклузивна колекција на листи, trackers, и planners во неколку големини и формати.Од едноставна и класичната да се излади и шарени, имаме дизајн кој одговара на вашите лични или професионални потреби. ✔ Мазна, светла бела, луксузни хартија.Нашата забелешка влошки се направени со мазна, 70lb, киселина слободни хартија.Ова значи дека овие notepads се лесно да ги напишам, нема да крварат преку, и сакајте жолта со текот на времето. ✔ Неколку големини.Големини се движат од 5 1/2 x 8 1/2 (половина-буква), на 8 1/2 " x 11 (буква), да tabloid (11 x 17). ✔ Хоризонтален и во вертикален распоред.Notepads и planners се нудат во портрет (вертикална) и хоризонтален (хоризонтална) распоред.Изберете ја вашата предност!. ✔ Толку многу дизајни.Совршен за планирање на зависници и листа љубовници, своите тешко да се избере само еден!.

Главните карактеристики

Избор на клиент