.

.

Грав Кафе Компанијата Органски Unroasted Зелено Кафе Грав, Колумбиската, 16-Унца

Грав Кафе Компанијата Органски Unroasted Зелено Кафе Грав, Колумбиската, 16-Унца

DEN 1264.80

Пристапност
Во достапна форма

Висок квалитет суровини, unroasted Колумбиската кафе грав со добро балансирано тело, вкус, и киселост.Unroasted зелено кафе грав имаат повисоко ниво на chlorogenic киселина во споредба со редовни, печено кафе грав.Сертифицирани Органски од страна на CCOF и USDA; 100% Арабика грав пакувани во САД, еден 16-унца торба.Се пече на грав вашата желба во рерна, пуканки попер, skillet, или печење апаратот.Продавница за кафе во херметички сад настрана од светлина, топлина и влага; 1 лажица свеж земјата кафе по 6-унца филтрирана вода.Колумбиската unroasted органско кафе грав се вкусен избор мазно тело и добро балансирана со слатка, флорални сугестии.Грав Кафе Компанијата користи 100 проценти органски и природни кафе Арабика грав, заверена од страна на USDA и CCOF (Калифорнија Сертифицирани Органски Фармери).Unroasted зелено кафе грав имаат повисоки нивоа на chlorogenic киселина во споредба со редовни, печено кафе грав, и тие може да се печено дома со користење на еден посветен печење апарат, фурна, skillet, или дури и пуканки попер.За свежина, продавница за кафе во херметички сад настрана од светлина, топлина и влага.Нуди над 25 години во комбинација печење искуство, Грав Кафе Компанија е посветена на одличен вкус, квалитет, здравје и со користење само на најдобрите суровини и состојки и иновативни печење процеси.Тоа е за сите на грав.Уживаат во свежо-печено кафе во вашиот дом, со висок квалитет, суровини unroasted кафе грав од Грав Кафе Компанијата.Unroasted зелено кафе грав имаат повисоко ниво на chlorogenic киселина во споредба со редовни, печено кафе грав.Се пече на грав дома со користење на еден посветен печење апарат, фурна, skillet, или дури и пуканки попер.

Главните карактеристики

Избор на клиент