.

.

Влажни Звуци за Malibu G3 Кула Систем Два Пара на REV10B-X 10 Црна X-Планината Кула Јазик и Полиран Адаптери

Влажни Звуци за Malibu G3 Кула Систем Два Пара на REV10B-X 10 Црна X-Планината Кула Јазик и Полиран Адаптери

DEN 3863.76

Пристапност
Во достапна форма

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Кула Говорникот Надградба за Malibu G3 Чамци. 10 инчен Kevlar засилен EFG конус woofers со полиуретан опкружуваат.Про-Axial Возачот - Coaxially монтирани Титаниум Дијафрагмата Висок Излез.Вклучени Влажни Звуци Malibu G3 Кула Адаптери.Овој пакет вклучува два пара на Црна Влажни Звуци REV10 10" X-планината кула јазик и полиран адаптери за двојна кула јазик на Malibu G3 Кули Влажни Звуци Револуција 10" EFG 4 ohm EFG HLCD Кула Јазик Револуцијата Серија користи нашиот комерцијален РЕВ ТЕЦ технологија.За разлика од конвенционалните дизајни, РЕВ ТЕЦ технологија обезбедува извонреден волумен и неверојатни целосен спектар на звук квалитетот на оската и исклучување на оската на долги растојанија.Голема акустична тестирање потврди овие јазик способност да се проектот за јачина на 80 метри и надвор од неа без било каква загуба на детали или информации.Не само што Револуција серија постигне обем и квалитет на звукот на минимум 80 фт, но со РЕВ ТЕЦ технологија на возачот може да уживаат квалитет на звукот додека се возела надвор пресрет и се речиси паралелно да се брод.Спецификации Отпорност : 4 ohms W RMS : 300 ВРВ W : 600 Фреквенција Одговор : 20 Hz да 20 KHZ Чувствителност : 92 db во 1watt/1 метар Средината на Бас : 10 инчен Kevlar засилен EFG конус woofers со полиуретан опкружуваат.Висока Фреквенција : Pro-Axial Возачот - Coaxially монтирани Титаниум Дијафрагмата Висока Излезна Големина & Тежина Напред-Назад : 13" (330.20 mm) Висат Висина 11 9/16" (293.68 mm) Ширина : 10 5/8" (269.87 mm) Висат Тежина : 14.8 фунти / 6.71 kg секоја Забелешка : Сите спецификации за секој REV10 комплет.

Главните карактеристики

Избор на клиент