.

.

Нијагарините Машина N57902 Карбид Агол Радиус Крајот Мелница, Долго се Постигне, Инчен, Соголени (Светла) Финиш, Roughing и Завршна Намали, 40 Степен Хеликс, 3 Флејта, 5 вкупна

Нијагарините Машина N57902 Карбид Агол Радиус Крајот Мелница, Долго се Постигне, Инчен, Соголени (Светла) Финиш,

DEN 4810.56

Пристапност
Во достапна форма

На заоблени област зад сечење на работ, наречен цилиндрични површини, минимизира алатка вибрации при обработка nonferrous материјали.Сечење дијаметар толеранција е +0.Продолжениот-стигне до вратот стил овозможува поголем пристап до вдлабнати области на работното парче од алатки со стандардна вратот стил.Ова им овозможува на компанијата контрола над производството, од супстрат за обложување, која е од суштинско значење за клиентите во различни индустрии, особено aerospace и автомобилската.Круг месо тело accommodates голем број на алатка за сопствениците.Две-flute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.Не-центар-сечење на крајот мелници за апликации како што се периферните мелничката и завршна обработка, но не може да се направи фрлам намалувања.3 flute дизајн за неспокојот/потивко мелничката операции^Високи перформанси за работа на алуминиум и обоени материјали во roughing и завршна апликации^Wiper рамно на крајот на забите за подобрување на завршна површина на подот на дел^Соголени крајот мелници карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации^Центар за Сечење Крајот Мелници се дизајнирани со "Крајот на Заби" со што овие идеални за апликации како што се Профилирање, Roughing, Slotting.Тие ефикасно да се отстрани вишокот на материјал од сечење област и да се обезбеди трето сечење на работ да се создаде подобрена заврши дека може да се елиминира потребата за втор завршувањето намали во некои апликации.На Нијагарините Машина AN340 соголени (светла) карбид агол радиус крајот мелница со проширена-стигне до вратот стил има три флејта, 40-степен хеликс агол, а wiper станот, и сечење на рабови со заоблени агли за високи перформанси намалувања на алуминиум и други nonferrous материјали каде алатка се постигне е проблем.Центарот за намалување на дизајнот е сечење на заби на крајот на алатка, така што може да биде доста директно во работното парче, како вежба малку.Алатката е ексцентричен основно олеснување функција која овозможува подобра поддршка на зад сечење на работ од рамен релјеф, намалување на забот оштетување за време на длабоки намалувања.Центарот за намалување на крајот мелници може да се создаде три-димензионални форми и профили, и да се фрлам слични намалувања на вежба малку.

Главните карактеристики

Избор на клиент