.

.

GE Healthcare 1001-270 Квалитативна Филтер Хартија, Стандард Одделение, Одделение 1, Круг, 270 мм Дијаметар (Пакување од 100)

GE Healthcare 1001-270 Квалитативна Филтер Хартија, Стандард Одделение, Одделение 1, Круг, 270 мм Дијаметар

DEN 909.60

Пристапност
Во достапна форма

Одделение 1 : 11 µm.Повеќето широко се користи филтер хартија за рутински апликации со среден задржување и проток.Продолжен опсег на големини вклучува од 10 до 500 мм дијаметар кругови и 460 x 570 милиметри листови.Овој филтер се исто така достапни во Филтер Првенство, ова е погодно.Ова одделение ги опфаќа широк спектар на лабораторија апликации и често се користи за појаснување на течности.Широко се користи стандардна класификација филтер хартија за рутински апликации со среден задржување и проток.Таа опфаќа широк спектар на лабораторија апликации и често се користи за појаснување на течности.Овие целулоза филтри се користат во квалитативни аналитички техники за да се утврди и да се идентификуваат материјали.Prepleated квалитативни филтри се исто така достапни, кои даваат подобри проток и зголемување на вчитување капацитет во споредба со еквивалент рамен филтри.

Главните карактеристики

Избор на клиент