.

.

ХИПИ ЗАКУСКИ CHEEZE КАРФИОЛ ЧИПС Растителна основа, Високо Протеинска, Глутен Бесплатна Ужинка или Крекери за Charcuterie Одбори - 70 грама (Пакување од 4)

ХИПИ ЗАКУСКИ CHEEZE КАРФИОЛ ЧИПС Растителна основа, Високо Протеинска, Глутен Бесплатна Ужинка или Крекери за

DEN 681.84

Пристапност
Во достапна форма

ВИСОКО ПРОТЕИНСКА : Секоја порција содржи 6 грама на растителна основа на вегетаријанската протеини од вистинска храна.ГЛАВНАТА СОСТОЈКА БАДЕМИ : Овие глутен слободни чипс / крекери се одличен прилог на сирење одбор.ЕДНОСТАВНО НАПРАВИ : Свеж карфиол печени со морска сол, семиња и растенија се создаде вкусна криза.ВЕГЕТАРИЈАНСКАТА CHEEZE : Deliciously cheezy чипс само без сирење.Resalable патент торбичка но за среќа не завршувањето на целата торба одеднаш.ГЛУТЕН СЛОБОДНИ & НЕ генетските модифицирани организми : Растенијата врз основа карфиол чипс, вкусни како глутен слободни бомбичка или on-the-go здрава ужинка.
Растителна Основа Cheeze Карфиол Чипс
Хипи Закуски Карфиол Чипс користи вистински карфиол како главна состојка и се глутен бесплатно, не гмо, вегетаријанци, минимално се обработуваат и имаат 6 грама протеини по порција.
Вистинска Храна, Едноставно Направи.
Минимално се обработуваат, направени од едноставна вистински хранливи состојки, Хипи Закуски немаат ништо што да се скрие.
Направен во убава Британска Колумбија, брендот е ставањето на својот потпис Хипи-пресврт на традиционален оброк од 2010 година. Како Заверена Б Корпорација, Хипи Закуски е посветена да им служи на планетата, на заедницата и нејзините клиенти.

Главните карактеристики

Избор на клиент