.

.

VIVOHOME 10x 20.75 Seedling Топлина Мат и Дигитален Термостат Контролер Комбо Сет

VIVOHOME 10x 20.75 Seedling Топлина Мат и Дигитален Термостат Контролер Комбо Сет

DEN 599.76

Пристапност
Во достапна форма

КОМБО SET - Пакетот вклучува 2-пакет 10*20.75 инчен seedling топлина мат и 1-pack дигитален термостат контролорот; Доаѓа со рака носи торба; Семиња germinated и треба да се складира мат?Едноставно се тркалаат тоа и пак го настрана, загарантирана да не заземаат многу простор.ТОПЛО ВАШИОТ КОРЕН ОБЛАСТ - Seedling топлина мат автоматски ќе се загрева искоренување област 10-20°F текот на собна температура; Може да се користи во затворени простории или во стаклена градина, обезбедување на доволно топлина да ја добиете вашата градина основана и да ги одржувате здрави.За КОНТРОЛА на ТЕМПЕРАТУРАТА - Термостат controller I ќе се подобри размножување стапки со одржување на идеална корен температури помеѓу 40-108°F (5-42°C).Контрола уред овозможува gardeners да одберете и одржување на оптимално искоренување температури за побрзо seedling и сечење на раст.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Само место на топлина мат на станот, сува површина под seedling послужавник и приклучете го кабелот за напојување во стандарден 120 V штекер за да започнете греење вашиот започнува; дигиталниот контролер карактеристики 3-копче интерфејс за едноставна операција и лесно калибрација; Компатибилна со речиси сите топлина душеци.БЕЗБЕДНОСТ ЗАГАРАНТИРАНА - топлина мат е во согласност со ИСПОЛНЕТИ стандарди; Тоа може безбедно да се вклучи во 3-крај штекер приклучок на термостат контролер кој е УЛ уверение, која поддржува 1000 W моќ оптоварување; Опремени со 5.8 долги нозе, кабелот за напојување и 6.4 долги нозе сонда мозок, тој е идеален за секаде каде што треба да се одржи.

Главните карактеристики

Избор на клиент