.

.

YKANZS 2 парчиња Автомобил Долго Страна Ленти Налепници Авто Винил Филм Стил Декорација Decals,за Форд Галакси

YKANZS 2 парчиња Автомобил Долго Страна Ленти Налепници Авто Винил Филм Стил Декорација Decals,за Форд Галакси

DEN 2275.20

Пристапност
Во достапна форма

1 : Ставете го на кој било дел од автомобилот кој треба да се модифицира за да се направи автомобил изгледаат убави и привлечни.Ова ќе го направи вашиот автомобил имаат стилски и личен изглед, око-фаќање. 2 : шарени налепница е направен од високо-квалитетни ПВЦ материјал, кој не е лесно да се скрши, бледнеат и кора, и е водоотпорен, па овие предности се направи налепница повеќе издржливи. 3 : Користете го ноктот за да нежно се откине работ на налепница, а потоа го отстраните сите.Нема траги или боја штета.Фен за коса може да се користи за да се загрее на етикетата соодветно, и на лепило на грбот ќе бидат многу меки и се отстранува. 4 : Инсталација чекори : 1 Пред pasting, ве молиме бидете сигурни дека локација да биде вметнат. 2 Wash прашина или остатоци на целните локација со вода, а потоа почекајте да се исуши. 3 Кора исклучите назад на некоја заштитна фолија и ставете го. 4 Притиснете за неколку минути да се отстрани воздушни меури за да се постигне подобро прилепување. 5 : Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме во времето.Добар ден, јас ви посакувам среќен шопинг!Ви благодариме.Овој автомобил налепница може да се направи вашиот автомобил да изгледа поубаво и кул.Ова ќе им даде на вашиот автомобил стилски и личен изглед.Име на производ : автомобил sticker Material : PVCColor : како shown Packing вклучува : 2 парчиња* автомобил sticker Applicable возила : За Форд Галакси Забелешка : 1. Ве молиме бидете сигурни дека овој дел е погодна за вашиот точната возило пред да нарачате, инаку другите модели може да не се применува. 2. Ве молиме да донесе некои топла вода, алкохол или фен за коса кога ќе се симнат за да помогне да се отстрани остатоците. 3. Ве молиме миење на возилото по 24 часа. 4. Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.

Главните карактеристики

Избор на клиент