.

.

Banza Печено Veggie Chickpea Пица, 11.7 ОЗ

Banza Печено Veggie Chickpea Пица, 11.7 ОЗ

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

Направени од Chickpeas : Пица.Chickpeas.Заедно на минатата.Banza замрзнати пица се прави со chickpea кора, па Тоа е одличен извор на протеини и влакна, и има помалку нето јаглехидрати од водечките карфиол пица.Глутен Слободни : Конечно, хрупкави, doughy, тотално вкусно глутен слободни пица за секого.Прелиена со моцарела, бела cheddar и provolone, помешани со печени црвени пиперки, caramelized кромид, спанаќ, и свежи жолти пиперки.Не artifical бои, вкусови, или конзерванси.Без додаден шеќер.Сè што сте жедни во пица, но треба во една вечера.Ние би recomend водење на скривам на овие на рака на сите времиња, затоа што секоја ноќ е нов пица ноќ.Да, секој.Единствен.Една. 1 пица по пакет.Пица.Chickpeas.Заедно на минатата.И прелиена со veggie мешавина дека ќе си размислува : "Не слушате вашиот чичко.Зеленчук не припаѓаат на пица." Ако не беа на veggie пица лице пред да, имаме чувство ова само може да го промени вашиот ум.Тоа започнува со хрупкави, deliciously doughy, chickpea кора.Потоа?Сите сирење : моцарела, бела cheddar и provolone.Слоевит на врвот се печени црвени пиперки, caramelized кромид, спанаќ, и свежи жолти пиперки кои го прават ова пица еден-на-еден вид.Па што правите кога пица доби повеќе за љубов?Љубовта повеќе пица.1. Рерната загрејте до 400°F. 2. Отстрани кора од кутијата и unwrap сите пакување, вклучувајќи картонска круг.3. Место пица директно на средината рерна решетката.Се пече додека сирење е стопен и кора е светло златна, 12-15 минути.4. Да се види како тоа готвачи, фурна температури и времето се разликуваат.5. Отстрани ги од рерна со клешти или шпатула.Парче & уживајте!.

Главните карактеристики

Избор на клиент