.

.

Munktell 129 910 Одделение 1289 Висока Чистота Појачани Квалитативна Филтер Хартија, Листови, 8-12µm Големината на Порите, 580mm W x 580mm L (Пакување од 100)

Munktell 129 910 Одделение 1289 Висока Чистота Појачани Квалитативна Филтер Хартија, Листови, 8-12µm Големината

DEN 2268.00

Пристапност
Во достапна форма

Типичен одделение за квантитативни задачи, coarser преципитати како што се олово-, железо и сребро sulphide; alcali carbonates; пиво и слад анализа.Медиум за брзо филтрирање.Медиум широк порите.Квалитативна филтер оценки се користи во основните квалитативни анализи и се достапни како филтер дискови, листови и задно филтри.Овие трудови се одржи конзистентно висок квалитет поради цврсто контролирани производителот параметри кои се обезбеди сигурен примерок филтрација резултати, многу по многу година по година.

Главните карактеристики

Избор на клиент