.

.

Folia Премиум Изградба Хартија 8.5 x 11-инчен, Антрацит 25 Листови

Folia Премиум Изградба Хартија 8.5 x 11-инчен, Антрацит 25 Листови

DEN 204.96

Пристапност
Во достапна форма

130 GSM / 74 LB ХАРТИЈА - Различни обоени Антрацит хартија која збира и намалувања лесно. 50 СВЕТЛО & ИНТЕНЗИВНИ БОИ - Совршена за уметност, хоби или занает проект. 100% РЕЦИКЛИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ - Ова студент изградба на хартија е одлична за училишни проекти.КИСЕЛИНА СЛОБОДНО - Изградба на хартија е исто така 100% Lignin слободни. 8.5 x 11" ЛИСТОВИ - 25 листови на изградба на хартија по пакет, кој обезбеди голема вредност за на училиште, учениците и наставниците.Folia изградба на хартија е произведен од страна на Макс Bringmann Ко.во Германија.Тие се во Европа премиер конвертор и продуцент на трудови за уметност, хоби и канцеларија пазари.Ние избрани хартија дизајниран и спакувани за да се задоволат потребите и на поттикнување на имагинацијата на широк спектар на потрошувачите.Одберете од 50 светла и интензивни бои.Трудот го прифаќа широка палета на уметникот медиуми идеален за речиси секој креативен проект.Изберете од 50 светли, живописни бои.

Главните карактеристики

Избор на клиент