.

.

Машки женски Спортски Headbands, Отворено Фитнес Полиестер Влакна Headbands Еластична Мека Antiperspirant Бендови, Погоден за Тенис, Трчање Танцување Јога (12pcs)

Машки женски Спортски Headbands, Отворено Фитнес Полиестер Влакна Headbands Еластична Мека Antiperspirant Бендови,

DEN 959.76

Пристапност
Во достапна форма

[ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА] ќе добиете вкупно 6 шарени мода спорт headbands, облечен овој headband ќе ги апсорбираат сите ваши пот, тогаш проток надолу од вашиот челото, ги апсорбира влага и сува брзо, што ќе ви овозможи да се концентрира на вашата вежба целосно. [ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ] Користење на висока густина носат-отпорни, полиестер-памук помеша ткаенина, удобно се вклопуваат, технолошки не се лизга силикони, исто така, може да игра улога на пот. [СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА] Една големина, 24*1.6 см/9.45*0.63 инчи, за повеќето луѓе да се користи, не е премногу тесна. [ЛЕСНО ДА се НОСАТ] Само се водат лесно, можете да го носат, не јазли се потребни, таа секогаш ќе се носи на главата. [МУЛТИ-ЦЕЛ] Спортови headband е многу погодна за аеробик, трчање, кошарка, фудбал, тенис, јога и кои било други физички вежби.Пот водич : Силиконска лента дизајн, фирма против пролизгување и повеќе пот водич Дише : дише ткаенина, брз влага wicking Удобно : ткаење на изработка, мазна и убава одговара Висока еластичност : повторува истегнување без деформација Параметар : Име : Спортски headband Боја : мулти-боја факултативна Големина : 24*1.6 см/9.45*0.63 инчи Материјал : Полиестер Тежина : 19g/0.014 lbs Применливи сезона : четири сезони поле на примена : не се лизга, удобно и влага wicking Применливи луѓе : унисекс Совети : Големина опис : Оваа големина е вистинската големина, не ги вклучува дебелина на antiperspirant, и е за повикување само.Доколку постои некаква грешка од 1-2cm, тоа е нормално Перење инструкции : не машина за миење, ве молиме посебна миење, не сува чиста, не кајгана, не се вртат сува, не железо, ве молиме да се откажам да се исуши.

Главните карактеристики

Избор на клиент