.

.

Три Папагали на Дрво Големи Димензии Бронзена Статуа - Size: 25 L x 31 W x 57 Х.

Три Папагали на Дрво Големи Димензии Бронзена Статуа - Size: 25 L x 31 W x 57 Х.

DEN 2088.00

Пристапност
Во достапна форма

sulpture.Градина Статуа.рачно насликани заврши.Три папагали направени од bronzed метал качен на штандот со кафеави и зелени патина заврши.Оваа извонредна скулптура карактеристики на реални стебло дека поддржува три папагали донел во животот-големина детали.Секој папагал е прикажан со прекрасни детали за пердуви, клунови и очите едни со уникатен израз и претставуваат.Патина избрани за овој Безвременски Создавање е мешавина од страна завршувањето со различни тонови на зелена и кафеава.Овој импресивен Бронзена Статуа ќе биде постојан тела, врз основа на вашиот имот за годините што доаѓаат.Големина : 25"L x 31"W x 57"Х Тежина е : 73 Lb.

Главните карактеристики

Избор на клиент