.

.

НК НК Облека Прототип на Моделот, Изработка на рачно изработени Accs Модел Основните Прилагоди на 1:1 Мажи за Шиење Владетел

НК НК Облека Прототип на Моделот, Изработка на рачно изработени Accs Модел Основните Прилагоди на 1:1 Мажи за

DEN 983.76

Пристапност
Во достапна форма

ПРИМЕНА : На текстил, дизајн владетел е дизајниран за студенти, дизајнери, моделот дизајнери и казанџии.Можете да изберете што да прават DIY занаети.Материјал : Пластика.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Овие владетели се направени од издржлив пластични материјали, јасни, прецизни и флексибилни.Лесно за нас да ги користите за да се нацрта на хартија.Оваа дефиниција е прототип и да се поттикнат код функција, која не може да се користи за директна комбинација сечење!.УПОТРЕБА : во Градите pleats и рамо pleats се јасно означени во образецот, и после дизајн на pleats може да биде лесно да се изврши, што е погодно за следните дизајн.СОВРШЕН ДИЗАЈН : Мулти-функционални владетел може да ги исполни вашите различните потреби во ткаенина дизајн, што е повеќе ефикасни и практични.Цртежот образец отпечатоци јасно, така што можете да видите на скалата повеќе од јасно, и владетелот има многу функции, лесен за употреба.Опис : - СОВРШЕН ДИЗАЈН : Мулти-функционални владетел може да ги исполни вашите различните потреби во ткаенина дизајн, што е повеќе ефикасни и практични.Цртежот образец отпечатоци јасно, така што можете да видите на скалата повеќе од јасно, и владетелот има многу функции, лесен за употреба. - ВИСОК КВАЛИТЕТ : Овие владетели се направени од издржлив пластични материјали, јасни, прецизни и флексибилни.Лесно за нас да ги користите за да се нацрта на хартија.Оваа дефиниција е прототип и да се поттикнат код функција, која не може да се користи за директна комбинација сечење! - УПОТРЕБА : во Градите pleats и рамо pleats се јасно означени во образецот, и после дизајн на pleats може да биде лесно да се изврши, што е погодно за следните дизајн. - ПРИМЕНА : На текстил, дизајн владетел е дизајниран за студенти, дизајнери, моделот дизајнери и казанџии.Можете да изберете што да прават DIY занаети.Спецификација : - Материјал : Пластика - Боја : Clear Size Табела : Единствен Владетел : 48x27cm / 18.9x10.63inch Package Вклучува : 1 Set Sewing Ruler Note : 1. Ве молиме оставете малку грешка поради прирачник за мерење.2. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.3. Ви посакувам прекрасен on-line шопинг!.

Главните карактеристики

- Material:
Plastic
- Color:
Clear
Size Chart:
Single Ruler:
48x27cm / 18.9x10.63inch
Package Includes:
1 SetSewing Ruler :
1. Please allow slightly error due to manual measurement. :
2. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :
3. Wish you a wonderful on-line shopping! :
Избор на клиент