.

.

KSDCDF Decibel Метар -Дигитален Звук Ниво Метар,Само-Калибрација Decibel Читателот,Бучава Метар со LCD Дисплеј Мерен Опсег 30-130 dB spl Метар

KSDCDF Decibel Метар -Дигитален Звук Ниво Метар,Само-Калибрација Decibel Читателот,Бучава Метар со LCD Дисплеј

DEN 2145.60

Пристапност
Во достапна форма

На ниво на звук метар е инструмент кој се користи за мерење на амбиентниот звучни нивоа.Идеален за тестирање музика снимање,сосед бучава жалби,индустриски поставки,за статистика прилагодувања,говор терапија .Мини бучава метар со LCD дисплеј,точни читање и брз одговор.Професионален дигитален звук ниво метар,со високи перформанси и висок precision You треба лесен-за-користење на бучава meter Size : 19.2x5.4x3.5cm |во Боја : Black Green Ideal за тестирање музика снимање,сосед бучава жалби,индустриски поставки,за статистика прилагодувања,говор терапија &more Frequency пондерирање карактеристики : А weighting Frequency одговор : 31.5 Hz-8 KHz Measuring опсег : 30d B-130d BAccuracy : ±1.5 d BAutomatic исклучување : околу 10 minutes Low напон потсетник : батерија напонско е помал од 6 VSensor : 1/2 инчи electret кондензаторот microphone Power набавка : 9 V battery Response време : (БРЗО)125 милисекунди,(БАВНО)1000 milliseconds Overload индикација : 130d BPackage вклучуваат : 1*Decibel meter Thank за купување на мојот производ.Се надевам дека ќе ви донесе среќа.Ако имате било какви прашања,јас ќе ви дадам повратна информација како е можно поскоро.

Главните карактеристики

Избор на клиент