.

.

GW Instek PSW 80-13.5 Програмабилни Мулти-Опсег Префрлување DC Напојување, 0-80 Volts, 0-13.5 Засилувачи, 360 W

GW Instek PSW 80-13.5 Програмабилни Мулти-Опсег Префрлување DC Напојување, 0-80 Volts, 0-13.5 Засилувачи, 360

DEN 335.76

Пристапност
Во достапна форма

Постојан струја/константен напон приоритет функција помага да се спречи оштетување на вашиот уред под тест поради тековната шила.До два PSUs може да се поврзани во серија за повеќе напон, и до три PSUs може да се поврзуваат во паралела за повеќе актуелни.Напојување единица (PSU) има еден излез кој ги обезбедува постојана излезна моќ за повеќе напон и струја се движи.Обично, линеарна ПСУ има поедноставен дизајн и обезбедува побрзо преодно време на одговор и помалку електрична интерференција и шум од вклучен ПСУ.Софтверот преземање е вклучена за далечинска контрола и тестирање на апликации.Оваа Instek PSW напојување единица се нуди со избор на оценка на сегашните и напон, бранување и бучава карактеристики, резолуција и точност, време на одговор, и на телесната тежина и димензии.LCD покажува напон и струја читање истовремено, а дисплејот е читлива во слабо осветлување.Бран на напон или струја покажува колку нефилтрирани бучава и AC напон или струја е присутна во производството на филтрирана напојување работеше на полно оптоварување.Specifications Number на outputs1 Load regulation Voltage : 0.Со вклучен ПСУ често се помали, полесни и поефикасни од линеарна ПСУ и создава помалку топлина.1% на рејтинг + 5m A (milliamp)Линија regulation Voltage : 0.Температурата коефициент е проценти во просек промена на излезниот напон по степен centigrade на промена во температурата на околината.05% од оценка + 5m V (millivolts); Тековните : 0.

Главните карактеристики

Избор на клиент