.

.

N023518.5CM - Број 235 - Квалитативна Филтер Трудови, Advantec MFS - Пакување од 100

N023518.5CM - Број 235 - Квалитативна Филтер Трудови, Advantec MFS - Пакување од 100

DEN 878.40

Пристапност
Во достапна форма

Advantec Квалитативна Филтер Трудови се направени од 100% памук linter целулоза.Првенствено се користат за појаснување и отстранување на преципитати (ppt) и подготовка за квантитативна анализа.Овие документи може да се користи во текот на рн опсег од 0-12 и максимална температура од 120ос.Пепел содржина на 0.1%.Трудови имаат мазна површина, нормален ритам (освен Бр 101 има creped површина).Одделение Број 1 го Задржува крупни и желатинозна ppt со брз проток.Се препорачува за гас филтрација, загадувањето на воздухот анализа, и општа намена.Одделение Број 2 го Задржува медиум кристален ppt со висок проток.Општа намена филтер.Одделение Број 231 го Задржува кристален ppt, умерена проток.Тенка и малку повеќе retentive од Број 1 општа намена хартија.Одделение Број 232 Собира медиум до медиум-парична казна ppt.Бавен проток.Тенка retentive хартија.Одделение Број 131 Висок задржување ефикасност за фино кристален ppt како Ba SO4. Бавен проток.Високо влажен сила и ќе издржат вшмукување.Одделение Број 235 Највисок задржување на ефикасноста на собирање на многу фини ppt.Многу бавен проток.Одделение Бр 101 Creped филтер хартија прави големи честички.Брз проток.Одличен за семе ртење и слатка течности .Други големини на располагање.

Главните карактеристики

Избор на клиент